AE156T15F15S
detaildesc
AE156T15F15S
Conesys
Product No:
AE156T15F15S
Description:
CONN RCPT FMALE 15POS CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Silver
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Termination Crimp
Shell Finish Nickel
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Base Product Number AE156T
Number of Positions 15
Shell Size - Insert 15-15
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C