8D125Z24SN
detaildesc
8D125Z24SN
Souriau-Sunbank by Eaton
Product No:
8D125Z24SN
Description:
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Color Black
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Termination Crimp
Applications Aviation, Marine, Military
Shell Finish Black Zinc Nickel
Base Product Number 8D125Z
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 25-24
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C