8D125W46SB
detaildesc
8D125W46SB
Souriau-Sunbank by Eaton
Product No:
8D125W46SB
Description:
CONN RCPT FMALE 46POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Color Olive Drab
Shielding Shielded
Orientation B
Termination Crimp
Applications Aviation, Marine, Military
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Base Product Number 8D125W
Number of Positions 46 (44 + 2 Coax)
Shell Size - Insert 25-46
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A, 45A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C