8D125F24SN
detaildesc
8D125F24SN
Souriau-Sunbank by Eaton
Product No:
8D125F24SN
Description:
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Base Product Number 8D125F
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 25-24
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C