77313-126-72LF
detaildesc
77313-126-72LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
77313-126-72LF
Description:
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
Series BERGSTIK®
Package Bulk
Number of Rows 2
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Insulation Material Thermoplastic
Number of Positions 72
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)