76745-579-30LF
detaildesc
76745-579-30LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
76745-579-30LF
Description:
CONN HDR 30POS 0.100" STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Package Bag
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.050mm)
Base Product Number 76745
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 2.047" (52.000mm)
Length - Stack Height 1.535" (39.000mm)
Length - Post (Mating) 0.392" (9.957mm)