76745-3EF-10LF
detaildesc
76745-3EF-10LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
76745-3EF-10LF
Description:
CONN HDR 10POS 0.100" STACK TH
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Package Bag
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.050mm)
Base Product Number 76745
Number of Positions 10
Length - Overall Pin 2.181" (55.400mm)
Length - Stack Height 1.831" (46.500mm)
Length - Post (Mating) 0.230" (5.842mm)