76745-1DT-12LF
detaildesc
76745-1DT-12LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
76745-1DT-12LF
Description:
CONN HDR 12POS 0.100" STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Package Bag
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.386" (9.800mm)
Base Product Number 76745
Number of Positions 12
Length - Overall Pin 1.850" (47.000mm)
Length - Stack Height 1.079" (27.400mm)
Length - Post (Mating) 0.386" (9.800mm)