76745-1DA-32LF
detaildesc
76745-1DA-32LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
76745-1DA-32LF
Description:
CONN HDR 32POS 0.100" STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Package Bag
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.256" (6.500mm)
Base Product Number 76745
Number of Positions 32
Length - Overall Pin 1.339" (34.000mm)
Length - Stack Height 0.571" (14.500mm)
Length - Post (Mating) 0.512" (13.000mm)