75970-104-25LF
detaildesc
75970-104-25LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
75970-104-25LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN HDR 25POS 0.100" STACK T/H
User Guide
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Package Bag
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.050mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number 75970
Number of Positions 25
Length - Overall Pin 0.625" (15.875mm)
Length - Stack Height 0.256" (6.500mm)
Length - Post (Mating) 0.249" (6.325mm)