5ZH104ZOCAM
detaildesc
5ZH104ZOCAM
KYOCERA AVX
Product No:
5ZH104ZOCAM
Description:
CAP CER 0.1UF 50V Y5V RADIAL
Series -
Package Cut Tape (CT)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C