5YH103ZACAI
detaildesc
5YH103ZACAI
KYOCERA AVX
Product No:
5YH103ZACAI
Description:
CAP CER 10000PF 50V Y5U RADIAL
Series -
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style Straight
Capacitance 10000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C