5WH103MECAA
detaildesc
5WH103MECAA
KYOCERA AVX
Product No:
5WH103MECAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10000PF 50V Y5P RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 10000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C