5WF104ZEJAP
detaildesc
5WF104ZEJAP
KYOCERA AVX
Product No:
5WF104ZEJAP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.1UF 25V Y5P RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style Straight
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C