5TS104SCSIA
detaildesc
5TS104SCSIA
KYOCERA AVX
Product No:
5TS104SCSIA
Description:
CAP CER 0.1UF 2KV Y5V RADIAL
Features -
Tolerance -20%, +50%
Lead Style Straight
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 125°C