5TS103ZBKCA
detaildesc
5TS103ZBKCA
KYOCERA AVX
Product No:
5TS103ZBKCA
Description:
CAP CER 10000PF 2KV Y5V RADIAL
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style Straight
Capacitance 10000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 125°C