5SQ103MOHAM
detaildesc
5SQ103MOHAM
KYOCERA AVX
Product No:
5SQ103MOHAM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10000PF 500V Y5U RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 10000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C