5OQ682KWKAA
detaildesc
5OQ682KWKAA
KYOCERA AVX
Product No:
5OQ682KWKAA
Description:
CAP CER 6800PF 500V Y5P RADIAL
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 6800 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C