5OQ222KOEAM
detaildesc
5OQ222KOEAM
KYOCERA AVX
Product No:
5OQ222KOEAM
Description:
CAP CER 2200PF 500V Y5P RADIAL
Series -
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 2200 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C