5OK102KABJI
detaildesc
5OK102KABJI
KYOCERA AVX
Product No:
5OK102KABJI
Description:
CAP CER 1000PF 100V Y5P RADIAL
Series -
Package Cut Tape (CT)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 1000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C