5NX221KGGCL
detaildesc
5NX221KGGCL
KYOCERA AVX
Product No:
5NX221KGGCL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 220PF 6KV Y5F RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C