5NT821MBGCP
detaildesc
5NT821MBGCP
KYOCERA AVX
Product No:
5NT821MBGCP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 820PF 3KV Y5F RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 820 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C