5NS221KBBCA
detaildesc
5NS221KBBCA
KYOCERA AVX
Product No:
5NS221KBBCA
Description:
CAP CER 220PF 2KV Y5F RADIAL
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 220 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C