5NR471MOBLA
detaildesc
5NR471MOBLA
KYOCERA AVX
Product No:
5NR471MOBLA
Description:
CAP CER 470PF 1KV Y5F RADIAL
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 470 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C