5NR101MAACI
detaildesc
5NR101MAACI
KYOCERA AVX
Product No:
5NR101MAACI
Description:
CAP CER 100PF 1KV Y5F RADIAL
Series -
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 100 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C