5AU1R0DEACANM
detaildesc
5AU1R0DEACANM
KYOCERA AVX
Product No:
5AU1R0DEACANM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 1PF 4KV NP0 RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±0.5pF
Lead Style Straight
Capacitance 1 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 125°C