5AT330MEFCI
detaildesc
5AT330MEFCI
KYOCERA AVX
Product No:
5AT330MEFCI
Description:
CAP CER 33PF 3KV NP0 RADIAL
Series -
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 33 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 125°C