5AT180JAFCA
detaildesc
5AT180JAFCA
KYOCERA AVX
Product No:
5AT180JAFCA
Description:
CAP CER 18PF 3KV NP0 RADIAL
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 18 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 125°C