5AS820JAHCA
detaildesc
5AS820JAHCA
KYOCERA AVX
Product No:
5AS820JAHCA
Description:
CAP CER 82PF 2KV NP0 RADIAL
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 82 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 125°C