5AS200JADCA
detaildesc
5AS200JADCA
KYOCERA AVX
Product No:
5AS200JADCA
Description:
CAP CER 20PF 2KV NP0 RADIAL
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 20 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 125°C