5AR3R0CEACA
detaildesc
5AR3R0CEACA
KYOCERA AVX
Product No:
5AR3R0CEACA
Description:
CAP CER 3PF 1KV NP0 RADIAL
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style Straight
Capacitance 3 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 125°C