5AR200JECNI
detaildesc
5AR200JECNI
KYOCERA AVX
Product No:
5AR200JECNI
Description:
CAP CER 20PF 1KV NP0 RADIAL
Series -
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 20 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C