5AK270JDBAI
detaildesc
5AK270JDBAI
KYOCERA AVX
Product No:
5AK270JDBAI
Description:
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL
Series -
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 27 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C