5AK100JAAAA
detaildesc
5AK100JAAAA
KYOCERA AVX
Product No:
5AK100JAAAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 10 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C