Home / Oscillators / 550CE122M880DGR
550CE122M880DGR
detaildesc
550CE122M880DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
550CE122M880DGR
Description:
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ CMOS
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type VCXO
Output CMOS
Series Si550
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 122.88 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 550CE
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 98mA
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA