Home / Oscillators / 550CA30M7200DG
550CA30M7200DG
detaildesc
550CA30M7200DG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
550CA30M7200DG
Description:
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ CMOS
Series Si550
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 30.72 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 550CA
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 98mA
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA