Home / Oscillators / 550AH74M2500DGR
550AH74M2500DGR
detaildesc
550AH74M2500DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
550AH74M2500DGR
Description:
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
Type VCXO
Output LVPECL
Series Si550
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 74.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 550AH
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 130mA
Absolute Pull Range (APR) ±185ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA