Home / Oscillators / 550AD000130DG
550AD000130DG
detaildesc
550AD000130DG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
550AD000130DG
Description:
XTAL OSC VCXO 666.514286MHZ LVPE
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type VCXO
Output LVPECL
Series Si550
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 666.514286 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 550AD
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 130mA
Absolute Pull Range (APR) ±80ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA