Home / Oscillators / 550AA100M000DGR
550AA100M000DGR
detaildesc
550AA100M000DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
550AA100M000DGR
Description:
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
Series Si550
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 550AA
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 130mA
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA