Home / Oscillators / 549CBAC000112ACG
549CBAC000112ACG
detaildesc
549CBAC000112ACG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
549CBAC000112ACG
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series Ultra™ Si549
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 10 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 8-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 127mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 112mA