Home / Oscillators / 549BACA000112ACG
549BACA000112ACG
detaildesc
549BACA000112ACG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
549BACA000112ACG
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVDS SMD
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 10 MHz
Package / Case 8-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 121mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 112mA