548AMI-03LFT
detaildesc
548AMI-03LFT
Renesas Electronics Corporation
Product No:
548AMI-03LFT
Package:
16-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
IC CLK/FREQ SYNTH 16SOIC
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Type Clock/Frequency Synthesizer, Clock Generator, Fanout Distribution
Input Clock
Output Clock
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 120MHz
Voltage - Supply 3.13V ~ 3.47V
Divider/Multiplier Yes/Yes
Number of Circuits 1
Base Product Number 548A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:3
Operating Temperature -40°C ~ 85°C