548AM-03LF
detaildesc
548AM-03LF
Renesas Electronics Corporation
Product No:
548AM-03LF
Package:
16-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time:
Datasheet:
Description:
IC CLK/FREQ SYNTH 16SOIC
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
PLL Yes
Type Clock/Frequency Synthesizer, Clock Generator, Fanout Distribution
Input LVTTL, Crystal
Output PECL, SSTL-3
Series -
Package Tube
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Obsolete
Frequency - Max 250MHz
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Base Product Number 548A
DigiKey Programmable Not Verified
Ratio - Input:Output 1:4
Operating Temperature 0°C ~ 70°C