Home / Oscillators / 545CAA100M000ABG
545CAA100M000ABG
detaildesc
545CAA100M000ABG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
545CAA100M000ABG
Description:
XTAL OSCILLATOR
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series Ultra™ Si545
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Not For New Designs
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Base Product Number 545CAA
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 127mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 112mA