Home / Oscillators / 544DACC000276ABGR
544DACC000276ABGR
detaildesc
544DACC000276ABGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
544DACC000276ABGR
Description:
XTAL OSCILLATOR
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type XO (Standard)
Output CML
Series Ultra™ Si544
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable (Reprogrammable)
Frequency 167.331614 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 8-SMD, No Lead
Product Status Not For New Designs
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Base Product Number 544DAC
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 111mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 100mA