Home / Oscillators / 531AC1218M40DGR
531AC1218M40DGR
detaildesc
531AC1218M40DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
531AC1218M40DGR
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Series Si531
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 1.2184 GHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 121mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA