Home / Oscillators / 530KC390M625DG
530KC390M625DG
detaildesc
530KC390M625DG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
530KC390M625DG
Description:
XTAL OSC XO 390.6250MHZ CML SMD
Function Enable/Disable
Frequency 390.625 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V
Base Product Number 530KC
Frequency Stability ±7ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 108mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA