Home / Oscillators / 530EA406M250DG
530EA406M250DG
detaildesc
530EA406M250DG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
530EA406M250DG
Description:
XTAL OSC XO 406.2500MHZ LVPECL
Series Si530
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 406.25 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 530EA
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 121mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA