Home / Oscillators / 530EA1410M00DGR
530EA1410M00DGR
detaildesc
530EA1410M00DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
530EA1410M00DGR
Description:
XTAL OSC XO 1.4100GHZ LVPECL SMD
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series Si530
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 1.41 GHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number 530EA
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 121mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA