Home / Oscillators / 530DC156M250DGR
530DC156M250DGR
detaildesc
530DC156M250DGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
530DC156M250DGR
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CML SMD
User Guide
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Type XO (Standard)
Output CML
Series Si530
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.25 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Base Product Number 530DC
Frequency Stability ±7ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 108mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 75mA